Rezervasyon

Servis & Activiteler

60 milyon yıl önce, Erciyes, Hasandağı ve ikisinin arasında kalan Göllüdağ, bölgeye lavlarını püskürtmesi ile  biriken küller yumuşak bir tüf tabakası oluşturdu. Tüf tabakasının üzeri yer yer sert bazalttan oluşan ince bir lav tabakasıyla örtüldü. Yağmurlar çatlaklardan sızıp yumuşak tüfü aşındırmaya başladı. Isınan ve soğuyan hava ile rüzgârlar da oluşuma katıldı. Böylece sert bazalt kayasından şapkaları bulunan koniler oluştu. Bu değişik ve ilginç biçimli kayalara halk bir ad yakıştırdı: "Peri bacası".
 Kapadokya da, insan yerleşimi 
Paleolitik döneme kadar uzanmaktadır. Hititler'in yaşadığı topraklar daha sonraki dönemlerde Hrıstiyanlığın en önemli merkezlerinden biri olmuştur. Kayalara oyulan evler ve kiliseler, bölgeyi Roma İmparatorluğu'nun baskısından kaçan Hıristiyanlar için devasa bir sığınak haline getirmiştir.
Kapadokya bölgesi, başta Nevşehir olmak üzere KırşehirNiğdeAksaray ve Kayseri illerine yayılmış bir bölgedir.
Kapadokya bölgesi, doğa ve tarihin bütünleştiği bir yerdir. Coğrafi olaylar Peribacaları'nı oluştururken, tarihi süreçte, insanlar da bu peribacalarının içlerine ev, kilise oymuş, bunları fresklerle süsleyerek, binlerce yıllık medeniyetlerin izlerini günümüze taşımıştır. İnsan yerleşimlerinin Paleolitik döneme kadar uzandığı Kapadokya'nın yazılı tarihi Hititlerle başlar. Tarih boyunca ticaret kolonilerini barındıran ve ülkeler arasında ticari ve sosyal bir köprü kuran Kapadokya, İpek Yolu'nun da önemli kavşaklarından biridir. Kayalara oyulmuş geleneksel Kapadokya evleri ve güvercinlikler yörenin özgünlüğünü dile getirirler.
Günümüzde turizm açısından büyük bir öneme sahip olan Kapadokya da şarapçılık ve üzüm yetiştiriciliği de ünlüdür. Eylül sonu gibi bağbozumu şenliklerine katılabilir, bölge oluşumlarını gün doğumunda sıcak hava balonu ile yukarıdan izleyebilir, eşsiz vadilerde yürüyüş yapabilir, dağ bisikleti veya at ile bölgenin güzelliğini keşfedebilirsiniz. 
 
MELEKLEREVİ'Nİ TERCİH ETTİĞİNİZ ZAMAN;

*Önceden uçuş bilgilerinizi bize verdiğiniz taktirde size Kayseri veya Nevşehir havaalanlarından ücretli transfer,
* Havaalanından veya otelden araç kiralama, rehber, şoför temini,
*Bölge turları için, özel tur veya grup turları,
*Kendi aracınız ile gelirseniz çok özel ve tur haricinde gidebileceğiniz Kapadokya'nın başka yüzlerini görebileceğiniz bizim hazırladığımız kroki ile,
*Sıcak hava balonu, at ile safari veya grup turu, vadi yürüyüşleri, atv, bisiklet ve motorsiklet kiralayarak gezebileceğiniz rotalar ile ilgili bölgemizdeki profesyonel turizm acentalarına yönlendirerek yardımcı olmaktayız.

Akşam yemekleri için (200mt.yürüme mesafesinde) şehir merkezindeki restoranlara gidilebildiği gibi sabah rezervasyon yapıldığı taktirde Meleklerevi’nde akşam yemeği yemek mümkündür.
Gün batımındaki kızıl ışık oyunlarını ve kapadokyanın eşsiz manzarasını şaraplarınızı yudumlayarak seyredebileceğiniz panoromik teraslar...
Sezlonglarımız ve hamağımız turdan yorgun dönen misafirlerimize dinlenme ve güneşlenme imkanı sağlamaktadır.
Salıncağımız,yapbozlarımız, boyama kitaplarımız, çivi sahada maç, ve golden retriever Çapkın! Oynamak için minik misafirlerimizi beklemektedir. Ah!Bir de çocukların sevgilisi kaplumbağamız Hatti!
Meleklerevi mahzeni hem kendi adına şişelenmiş yöresel şarapları hemde uluslararası şeçkin şarap koleksiyonuyla misafirlerine doyumsuz tatlar sunmaktadır.
Sigara dumanı doğal yapıya zarar vermektedir. Bu sebeple odalarımızda ve kapalı alanlarda sigara içilmemektedir. Göstereceğiniz anlayış için teşekkür ederiz.

 

Rezervasyon
Loading...